Huawei

Huawei Nova 9 SE

Huawei

Huawei Nova 9 SE

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Quad camera: 108 MP High-Resolution Camera

Android EMUI 12.0.1

Touchscreen 6.78" 2388x1080

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

19.099 ден.
Huawei

Huawei Nova 9 SE

Избрана боја

Midnight Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

19.099 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Huawei Device Co., Ltd.

 • Комерцијален назив

  HUAWEI нова 9 SE

 • Кодна ознака на моделот

  JLN-LX1

 • Оперативен систем

  Android EMUI 12.0.1

 • e-SIM

  Не

 • Тип на СИМ-картичка

  SIM1: Nano SIM SIM2: Nano SIM

 • Екран

  Touchscreen 6.78" 2388x1080 LCD

 • Достапни бои

  Midnight Black, Crystal Blue, Pearl White

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  Quad camera: 108 MP High-Resolution Camera (f/1.9 aperture) + 8 MP Ultra Wide Angle Camera (f/2.2 aperture) + 2 MP Depth Camera (f/2.4 aperture) + 2 MP Macro Camera (f/2.4 aperture)

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Не

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  16 MP Portrait Camera (f/2.2 aperture)

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Не

 • Aвтофокус (да/не)

  Не

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Н/а

 • HDR (да/не)

  Не

Процесор

 • Тип

  Octa Core

 • Такт

  4*Cortex-A73@2.4GHz + 4*Cortex-A53@1.8GHz

 • Чипови

  Qualcom Snapdragon 680

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Не

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да

 • 3G мрежа

  Да

 • 4G (LTE)

  Да

 • 5G

  Да

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  Нема радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

  3900 mAh номинален (4000 mAh типичен)

 • Тип

  Li-polymer

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  GPS/AGPS/Glonass/QZSS/Galileo/BeiDou

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Да, 2.0

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да, 5.0

Пораки

 • SMS (да/не)

  Да

 • MMS (да/не)

  Да

 • Email (да/не)

  Да

 • Push Email (да/не)

  Да

 • IM (да/не)

  Не

Димензии

 • Тежина

  191 g

 • Димензии

  164.64 mm x 75.55 mm x 7.94 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира