Huawei

Huawei nova Y70

Huawei

Huawei nova Y70

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Tripple camera: 48 MP HD camera + 5 MP wide-angle camera + 2 MP depth-of-field camera

Android EMUI 12.0.0

Touchscreen 6.75" 1600x720 LCD

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

12.299 ден.
Huawei

Huawei nova Y70

Избрана боја

Midnight Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

12.299 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Huawei Device Co., Ltd.

 • Комерцијален назив

  HUAWEI нова Y70

 • Кодна ознака на моделот

  MGA-LX9N

 • Оперативен систем

  Android EMUI 12.0.0

 • e-SIM

  Не

 • Тип на СИМ-картичка

  SIM1: Nano SIM SIM2: Nano SIM

 • Екран

  Touchscreen 6.75" 1600x720 LCD

 • Достапни бои

  Midnight Black, Crystal Blue, Pearl White

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  Tripple camera: 48 MP HD camera + 5 MP wide-angle camera + 2 MP depth-of-field camera

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Не

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  8 MP, f/2.0 aperture

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Не

 • Aвтофокус (да/не)

  Не

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Н/а

 • HDR (да/не)

  Не

Процесор

 • Тип

  Octa Core

 • Такт

  4*Cortex-A73@2GHz, 4*Cortex-A53@1.7GHz

 • Чипови

  CPU: HiSilicon Kirin 710A; GPU: ARM Mali G51 MP4

Меморија

 • RAM

  4 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  NM card (up to 512GB)

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да

 • 3G мрежа

  Да

 • 4G (LTE)

  Да

 • 5G

  Да

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  FM радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Да

Батерија

 • Капацитет

  5900 mAh номинален (6000 mAh типичен)

 • Тип

  Li-polymer

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  GPS/AGPS/Glonass/Galileo/BeiDou

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Да, 2.0

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да, 5.1

Пораки

 • SMS (да/не)

  Да

 • MMS (да/не)

  Да

 • Email (да/не)

  Да

 • Push Email (да/не)

  Да

 • IM (да/не)

  Не

Димензии

 • Тежина

  200 g

 • Димензии

  168.3 mm x 77.7 mm x 8.98 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира