Huawei

Huawei nova Y90

Huawei

Huawei nova Y90

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Tripple camera: 50 MP High-Resolution Camera: f/1.8 aperture 2 MP Depth Camera: f/2.4 aperture 2 MP Macro Camera: f/2.4 aperture

Android EMUI 12.0.1

Touchscreen 6.7" 1080x2388 LCD

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

14.999 ден.
Huawei

Huawei nova Y90

Избрана боја

Midnight Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

14.999 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Huawei Device Co., Ltd.

 • Комерцијален назив

  HUAWEI нова Y90

 • Кодна ознака на моделот

  CTR-LX1

 • Оперативен систем

  Android EMUI 12.0.1

 • e-SIM

  Не

 • Тип на СИМ-картичка

  SIM1: Nano SIM SIM2: Nano SIM

 • Екран

  Touchscreen 6.7" 1080x2388 LCD

 • Достапни бои

  Midnight Black, Crystal Blue, Emerald Green

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  Tripple camera: 50 MP High-Resolution Camera: f/1.8 aperture 2 MP Depth Camera: f/2.4 aperture 2 MP Macro Camera: f/2.4 aperture

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Не

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  8M, f/2.0 aperture

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Не

 • Aвтофокус (да/не)

  Не

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Н/а

 • HDR (да/не)

  Не

Процесор

 • Тип

  Octa Core

 • Такт

  4*Cortex-A73 @2.4GHz+ 4*Cortex-A53 @1.9 GHz

 • Чипови

  CPU: Qualcomm Snapdragon 680; GPU: Adreno 610

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Не

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да

 • 3G мрежа

  Да

 • 4G (LTE)

  Да

 • 5G

  Да

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  FM радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Да

Батерија

 • Капацитет

  4900 mAh номинален (5000 mAh типичен)

 • Тип

  Li-polymer

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  GPS/AGPS/Glonass/BeiDou/QZSS/Galileo

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Да, 2.0

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да, 5.0

Пораки

 • SMS (да/не)

  Да

 • MMS (да/не)

  Да

 • Email (да/не)

  Да

 • Push Email (да/не)

  Да

 • IM (да/не)

  Не

Димензии

 • Тежина

  195 g

 • Димензии

  163.3 mm x 74.7 mm x 8.4 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира