Realme

Realme 9 Pro 5G 8/128GB

Realme

Realme 9 Pro 5G 8/128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

64 MP + 8 MP + 2 MP

Android 12

6.6 Touchscreen

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

20.099 ден.

Месечно (24 месеци)

/
Realme

Realme 9 Pro 5G 8/128GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

20.099 ден.

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Да, до 256 GB

Камера

 • Главна

  64 MP + 8 MP + 2 MP

 • Секундарна

  16 MP

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 12

 • Процесор

  Qualcomm Snapdragon 695 5G 2,2 GHz, двојно јадро, Kryo 470 + 1,8 GHz, Hexa Core, Kryo 470

 • Тежина

  195 g

 • Димензии

  164,3 x 75,6 x 8,5 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  6.6

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира