Vivo

Vivo Y01 3/32 GB

Vivo

Vivo Y01 3/32 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

13 Mpix

Android 11.0

IPS 6.51" HD+ 1.600*720

32 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

9.199 ден.

Месечно (24 месеци)

/
Vivo

Vivo Y01 3/32 GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

9.199 ден.

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  3 GB

 • Интерна

  32 GB

 • Екстерна

  Да, до 1TB со MicroSD

Камера

 • Главна

  13 Mpix

 • Секундарна

  5 Mpix

Батерија

 • Капацитет

  5.000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 11.0

 • Процесор

  Octa-core 4x2.3 GHz & 4x1.8 GHz

 • Екран

  IPS 6.51" HD+ 1.600*720

 • Тежина

  178 g

 • Димензии

  163.96×75.2×8.28mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE)

Eкран

 • Големина

  6.6

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира