Vivo

Vivo Y76 5G 8/128 GB

Vivo

Vivo Y76 5G 8/128 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

50MP

Android

LCD (IPS) 6.58" 2408×1080 (FHD+)

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

20.099 ден.
Vivo

Vivo Y76 5G 8/128 GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

20.099 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  vivo Mobile Communication Co.,LTD

 • Комерцијален назив

  Y76 5G

 • Кодна ознака на моделот

  V2124

 • Оперативен систем

  Android 11

 • e-SIM

  не

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (SIM 1: Nano SIM, SIM 2 : Nano SIM/micro SD)

 • Екран

  LCD (IPS) 6.58" 2408×1080 (FHD+)

 • Достапни бои

  Midnight Space, Cosmic Aurora

 • Содржина на пакувањето

  полнач, упатство, гарантен лист, USB кабел, заштитна маска , игла за SIM, слушалки

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  50MP

 • Видеозапис (да/не)

  да

 • Блиц (да/не)

  да

 • Aвтофокус (да/не)

  да

 • Детекција на лице (да/не)

  да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  не

 • Geo-tagging (да/не)

  да

 • LED-блиц (да/не)

  да

 • HDR (да/не)

  да

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  Front f/2.0 (16MP)

 • Видеозапис (да/не)

  да

 • Блиц (да/не)

  не

 • Aвтофокус (да/не)

  да

 • Детекција на лице (да/не)

  да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  не

 • Geo-tagging (да/не)

  да

 • LED-блиц (да/не)

  не

 • HDR (да/не)

  да

Процесор

 • Тип

  Octa-core

 • Такт

  2x2.2GHz + 6x 2.0GHz

 • Чипови

  MT6833V/ZA

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  да

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  да

 • 3G мрежа

  да

 • 4G (LTE)

  да

 • 5G

  да

HD Voice

 • VoLTE

  да

 • VoLTE сертифициран во мрежата на МТС

  да

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  не

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  да

Батерија

 • Капацитет

  4100 mAh

 • Тип

  Li-Po

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  да

 • WiFi (да/не)

  да

 • USB и верзија (да/не)

  да/ верзија Ц

 • Со мобилна мрежа

  да

 • NFC (да/не)

  не

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  да 5.1

Пораки

 • SMS (да/не)

  да

 • MMS (да/не)

  да

 • Email (да/не)

  да

 • Push Email (да/не)

  да

 • IM (да/не)

  не

Димензии

 • Тежина

  175 g

 • Димензии

  163.84×75.00×7.79mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen monoblock

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира