Xiaomi

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB

Xiaomi

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

64 Mpx

Android 11

6,55 Touchscreen

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

22.799 ден.

Месечно (24 месеци)

/
Xiaomi

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

22.799 ден.

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  N/A

Камера

 • Главна

  64 Mpx

 • Секундарна

  20 Mpx

Батерија

 • Капацитет

  4250 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 11

 • Процесор

  Qualcomm Snapdragon 778G 5G

 • Тежина

  158 g

 • Димензии

  160,5 x 75,7 x 6,8 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Eкран

 • Големина

  6,55

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира