Меѓународен сообраќај

Меѓународен сообраќај (MKД/мин)s SMS
Зона 0
9,45 3,09
Зона I
25,19 6,30
Зона II
56,68 6,30
Зона III
314,90 6,30

Сите цени се со вклучен ДДВ 18%.

Меѓународни зони

ЗОНА 0 м: тел Република Српска, Телеком Србија, м: тел Црна Гора (фиксна и мобилна мрежа); м: тел Австрија (мобилна мрежа)
ЗОНА I Црна Гора (T-Mobile и One), Албанија, Бугарија, Унгарија, Романија и БиХ-Федерација Андора, Австрија, Белорусија, Чешка, Франција, Грција, Хрватска, Италија, Луксембург, Лихтенштајн, Молдавија, Монако, Полска, Сан Марино, Словачка, Словенија, Турција, Украина, Алжир, Белгија, Данска, Естонија, Фарски Острови, Финска , Гибралтар, Холандија, Ирска, Исланд, Кипар, Латвија, Либија, Литванија, Малта, Мароко, Германија, Норвешка, Португалија, Русија, Шпанија, Швајцарија, Шведска, Тунис, Обединетото Кралство
ЗОНА II Австралија, Азербејџан, Француска Гвајана, Гренланд, Грузија, Гвадалупе, Ерменија, Канада, Катар, Казахстан, Киргистан, Мартиник, Нов Зеланд, Реунион, САД, Сент Пјер и Микелон, Сент Мартин, Таџикистан, Туркменистан, ОАЕ, Узбекистан, Американска Самоа, Ангола, Антигва, Ангвила, Аргентина, Аруба, австралиска поранешна територија, Авганистан, Асунсион, Бахамите, Бахреин, Бангладеш, Барбадос, Белизе, Бенин, Бермуди, Боцвана, Боливија, Бразил, Британските Девствени Острови, Брунеи, Буркина Фасо, Бурунди, Бутан, Централноафриканска Република, Чад, Чиле, Американски Девствени Острови, Диего Гарсија, Доминиканска заедница, Доминиканска Република, Демократска Република Конго (Заир), Џибути, Египет, Еквадор, Екваторијална Гвинеја, Ел Салвадор, Еритреја, Етиопија Филипини , Фолкландски Острови, Француска Полинезија, Габон, Гамбија, Гана, Гренада, Гуам, Гвајана, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја Бисао, Хаити, Холандски Антили, Хондурас, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Ирак, Иран, Израел, Источен Тимор, Јамајка , Јапонија, Ј. Емен, Јордан, Јужна Африка, Јужен Судан, Јужна Кореја, Кајмански Острови, Камерун, Камбоџа, Кенија, Кина, Кирибати, Колумбија, Комори, Костарика, Куба, Кукови Острови, Кувајт, Лаос, Лесото, Либан, Либерија, Мадагаскар, Макао, Малави, Малдиви, Малезија, Мали, Маршалските Острови, Маурициус, Мавританија, Мексико, Мјанмар (Бурма), Микронезија, Монголија, Монсерат, Мозамбик, Намибија, Науру, Непал, Нигер, Нигерија, Никарагва, Нова Каледонија, островот Ниуе, Брегот на слонова коска, Оман, Пакистан, Палау, Палестина, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Парагвај, Перу, Порторико, Руанда, Република Конго, Сао Томе и Принципе, Саудиска Арабија, Северна Кореја, Северна Маријански Острови, Сејшели, Сенегал, Сиера Леоне, Сингапур, Сирија, Соломонските Острови, Сомалија, Судан, Суринам, Света Луција, Свети Винсент и Гренадини, Свазиленд, Свети Китс и Невис, Света Елена, Шри Ланка, Тајланд, Тајван, Танзанија, Того, Токелау, Тонга, Тринидад и Тобаго, Турци и Кавказ, Тувалу, Уганда, Уругвај, Вануату, Венецуела, Виетнам, Волис и Футуна, Замбија, Западна Самоа, Кејп Верде, Зимбабве
ЗОНА III Сателитски мрежи

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира