europeNetUp S

199 ден.

  • 1 GB

  • 30 дена

europeNetUp M

599 ден.

  • 3 GB

  • 10 дена

*Наведената количина на интернет можете да ја користите во земјите/операторите што се дефинирани на страницата Список на земји и оператори.

Роаминг сообраќај

Роаминг сообраќај Цена на појдовни повици (MKД/мин) Цена на дојдовни повици (MKД/мин) SMS ДАТА (MKД/100кб)
Зона 0- кон Србија, Црна Гора, БиХ, Косово и Албанија
6,24 0 3,09 0,05
Зона 0- кон останати дестинации
52,48 0 3,09 0,05
Зона 0a - кон сите мрежи во Македонија и Грција
10 1,87 2,09 0,05
Зона 0a- кон останати дестинации
53,53 1,87 2,09 0,05
Зона I
53,53 18,89 12,59 31,49
Зона II
78,72 22,04 15,74 37,78
Зона III
125,96 37,78 18,89 56,68
Зона IV
188,94 47,23 25,19 62,98
Зона V
251,92 62,98 62,98 125,96

Роаминг зони

ЗОНА 0 Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Албанија, АП Косово (ИПКО)
ЗОНА 0а Грција
ЗОНА I Бугарија, Хрватска, Унгарија, Романија
ЗОНА II Андора, Австрија, Белгија, Чешка, Данска, Естонија, Фарски Острови, Финска, Франција, Гренланд, Гибралтар, Холандија, Ирска, Исланд, Италија, Кипар, Латвија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Германија, Норвешка, Гернзи, Остров на Мен, Џерси, Полска, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Швајцарија, Шведска, Турција, Обединетото Кралство
ЗОНА III Авганистан, Азербејџан, Бангладеш, Белорусија, Филипини, Гуам, Грузија, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Ирак, Иран, Израел, Јапонија, Ерменија, Јужна Кореја, Канада, Камбоџа, Казахстан, Кина, Киргистан, Либан, Макао, Малезија, Мексико, Мјанмар, Монголија, Пакистан, Русија, Сингапур, Сирија, САД, Шри Ланка, Таџикистан, Тајланд, Тајван, Туркменистан, Украина, Узбекистан, Виетнам
ЗОНА IV Алжир, Ангола, Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Австралија, Бахреин, Барбадос, Бенин, Бермуди, Боцвана, Боливија, Бразил, Бурунди, Чиле, Доминиканска Република, Доминика, Египет, Еквадор, Ел Салвадор, Етиопија, Екваторијална Гвинеја , Фиџи, Француска Гвајана, Габон, Гамбија, Гана, Гана, Гвадалупе, Гвадалупе, Гвајана, Гватемала, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Хаити, Холандски Антили, Хондурас, Јамајка, Јемен, Јордан, Јужен Судан, Јужна Африка, Кајмански Острови, Катар, Кенија, Колумбија, Конго, Куба, Кувајт, Костарика, Коморос, Либерија, Либија, Лесото, Мадагаскар, Малави, Малдиви, Мароко, Мартиник, Маурициус, Мозамбик, Намибија, Никарагва, Нигерија, Нов Зеланд, Оман , Панама, Папуа Нова Гвинеја, Палау, Парагвај, Перу, Порторико, Руанда, Саудиска Арабија, Сејшели, Сенегал, Сиера Леоне, Соломонските Острови, Судан, Суринам, Свазиленд, Света Лусија, Свети Винсент, Св. Китс и Невис, Сао Томе и Принципе, Танзанија, Тахити, Того, Тринидад и Тобаго, Тунис, островите Туркс и Каикос, Уганда, Обединети Арапски Емирати, Уругвај, Замбија, Зимбабве, Кејп Верде, Џибути.
ЗОНА V Сателитски мрежи

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира