Apple

Apple iPhone 11 64 GB

Apple

Apple iPhone 11 64 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

12 MP + 12 MP + 12 MP

iOS 13

Liquid Retina IPS LCD 6,1"

64 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

35.099 ден.
Apple

Apple iPhone 11 64 GB

Избрана боја

Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

35.099 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Apple

 • Комерцијален назив

  iPhone 11

 • Кодна ознака на моделот

 • Оперативен систем

  iOS 13

 • e-SIM

  Да

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (Nano SIM и e-SIM)

 • Екран

  Super Retina XDR екран, OLED технологија 120Hz ProMotion, 6,1 инчи

 • Достапни бои

  Black, White, Purple, Green, Yellow, Red

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  12 MP + 12 MP + 12 MP

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

 • Geo-tagging (да/не)

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  12 MP SL 3D camera

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Не

 • Aвтофокус (да/не)

  Не

 • Детекција на лице (да/не)

  Не

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Не

 • Geo-tagging (да/не)

  Не

 • LED-блиц (да/не)

  Не

 • HDR (да/не)

  Не

Процесор

 • Тип

  Hexa-core

 • Такт

  2x2.65 GHz Lightning + 4x1.8 GHz Thunder

 • Чипови

  Apple A A13 Bionic (7nm izrada)

Меморија

 • RAM

  4 GB

 • Интерна

  64 GB

 • Екстерна

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да

 • 3G мрежа

  Да

 • 4G (LTE)

  Да

 • 5G

  Да

Звук

 • ФМ Радио/Стерео ФМ Радио/Нема радио

  Не

 • 3.5 mm Приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

  3.110 mAh

 • Тип

   Li-Ion

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  A-GPS

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  USB 2

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да, v5.0

Пораки

 • SMS (да/не)

  Да

 • MMS (да/не)

  Да

 • Email (да/не)

  Да

 • Push Email (да/не)

  Да

 • IM (да/не)

  Да

Димензии

 • Тежина

  194 g

 • Димензии

  150.9 x 75.7 x 8.3 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира