Apple

Apple iPhone 12 64 GB

Apple

Apple iPhone 12 64 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Дуален камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.6 и објектив 7 елементи Ултра широка камера од 12MP и видно поле од 120 °

iOS 14

Super Retina XDR екран, OLED технологија; 6,1 инчи

64 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

48.599 ден.
Apple

Apple iPhone 12 64 GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

48.599 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Apple

 • Комерцијален назив

  iPhone 12

 • Кодна ознака на моделот

  A2403

 • Оперативен систем

  iOS 14

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (nano-SIM и eSIM)

 • Екран

  Super Retina XDR екран, OLED технологија; 6,1 инчи

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  Дуален камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.6 и објектив 7 елементи Ултра широка камера од 12MP и видно поле од 120 °

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  12 MP

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да, Retina Flash

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Процесор

 • Тип

  Apple A14 Bionic

 • Такт

  Hexa-core (2x3.1 GHz Firestorm + 4x1.8 GHz Icestorm)

Меморија

 • RAM

  4 GB

 • Интерна

  64GB, 128GB, 256GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: GSM (850 / 900 / 1800 / 1900), CDMA 800 / 1900

 • 3G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO

 • 4G (LTE)

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 11(1500), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 21(1500), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 42(3500), 46(5200), 48, 66(1700/2100)

 • 5G

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79 Sub6

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  Нема радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

  2.815 mAh

 • Тип

  Litijum-Jon (вградена)

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Не

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да

Пораки

 • SMS (да/не)

  Да

 • MMS (да/не)

  Да

 • Email (да/не)

  Да

 • Push Email (да/не)

  Да

 • IM (да/не)

  Да

Димензии

 • Тежина

  164 gr

 • Димензии

  146,7 x 71,5 x 7,4 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира