Apple

Apple iPhone 12 mini 64 GB

Apple

Apple iPhone 12 mini 64 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Дуален камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.6 и објектив од 7 елементи Ултра широка камера од 12MP и видно поле од 120 °

iOS 14

Super Retina XDR екран, OLED технологија 5,4 инчи

64 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

41.199 ден.
Apple

Apple iPhone 12 mini 64 GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

41.199 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Apple

 • Комерцијален назив

  iPhone 12 mini

 • Кодна ознака на моделот

  A2399

 • Оперативен систем

  iOS 14

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (nano-SIM и eSIM)

 • Екран

  Super Retina XDR екран, OLED технологија 5,4 инчи

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  Дуален камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.6 и објектив од 7 елементи Ултра широка камера од 12MP и видно поле од 120 °

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  12 MP

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да, Retina Flash

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Не

 • HDR (да/не)

  Да

Процесор

 • Тип

  Apple A14 Bionic

 • Такт

  Hexa-core (2x3.1 GHz Firestorm + 4x1.8 GHz Icestorm)

Меморија

 • RAM

  4 GB

 • Интерна

  64GB, 128GB, 256GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: GSM (850 / 900 / 1800 / 1900), CDMA 800 / 1900

 • 3G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO

 • 4G (LTE)

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 11(1500), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 21(1500), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 42(3500), 46(5200), 48, 66(1700/2100)

 • 5G

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79 Sub6

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  Нема радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

  2.227 mAh

 • Тип

  Litijum-Jon (вградена)

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Не

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да

Пораки

 • SMS (да/не)

  Да

 • MMS (да/не)

  Да

 • Email (да/не)

  Да

 • Push Email (да/не)

  Да

 • IM (да/не)

  Да

Димензии

 • Тежина

  135 gr

 • Димензии

  131,5 x 64,2 x 7,4 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира