Apple

Apple iPhone 13 128GB

Apple

Apple iPhone 13 128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

/

iOS 15

Super Retina XDR екран, OLED технологија, 6,1 инчи

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

54.599 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 13 128GB

Избрана боја

Бела

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

54.599 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  4 GB

 • Интерна

  128GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

 • Проширувачко складирање

  Не

 • Проширлив тип на складирање

  Не

 • Проширувачки простор за складирање

  Не

Камера

 • Главна камера резолуција

  12 MP

 • Секундарна

  12 MP

Батерија

 • Капацитет

  3240 mAh

 • Тип

  литиум-јон (вградена)

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 15

 • Процесор

  Apple A15 Bionic 6-јадрен процесор 3,2 GHz и 4-јадрена графика

 • Тежина

  174 gr

 • Димензии

  146,7 x 71,5 x 7,65 mm

 • Мобилна мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  6,1 инчи

 • Тип

  Super Retina XDR екран, OLED технологија, Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира