Apple

Apple iPhone 13 mini 128 GB

Apple

Apple iPhone 13 mini 128 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Cena maloprodaja

Трикратен камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.5 и објектив од 7 елементи

iOS 15

Super Retina XDR екран, OLED технологија

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

48.599
Apple

Apple iPhone 13 mini 128 GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Cena maloprodaja

Цена (еднократно)

48.599

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Apple

 • Комерцијален назив

  iPhone 13 mini

 • Кодна ознака на моделот

  A2628

 • Оперативен систем

  iOS 15

 • e-SIM

  Да

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (Nano SIM и e-SIM)

 • Екран

  Super Retina XDR екран, OLED технологија

 • Достапни бои

  Сина, црна, розова, црвена и бела

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  /

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  12 MP

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да, Retina Flash

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Процесор

 • Тип

  Apple A15 Bionic

 • Такт

  6-јадрен процесор 3,2 GHz и 5-јадрена графика

Меморија

 • RAM

  4 GB

 • Интерна

  128GB, 256GB, 512GB, 1 TB

 • Екстерна

  Не е поддржана

 • Проширувачко складирање

  Не

 • Проширлив тип на складирање

  Не

 • Проширувачки простор за складирање

  Не

Мобилна мрежа

 • Наменски слот за microCD

  Не

 • 2G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: GSM (850 / 900 / 1800 / 1900), CDMA 800 / 1900

 • 3G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO

 • 4G (LTE)

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 11(1500), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 21(1500), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 42(3500), 46(5200), 48, 66(1700/2100)

 • 5G

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79 Sub6

HD Voice

 • VoLTE

  Да

 • VoLTE сертифициран во мрежата на МТС

  Не

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  Нема радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

  2438 mAh

 • Тип

  литиум-јон (вградена)

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Да, Lightning USB 2.0

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да, 5.0 A2DP, LE

Димензии

 • Тежина

  141 gr

 • Димензии

  131,5 x 64,2 x 7,65 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира