Apple

Apple iPhone 13 Pro 128 GB

Apple

Apple iPhone 13 Pro 128 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

/

iOS 15

Super Retina XDR екран, OLED технологија, 6,1 инчи

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

69.899 ден.
Apple

Apple iPhone 13 Pro 128 GB

Избрана боја

Златна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

69.899 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Apple

 • Комерцијален назив

  iPhone 13 Pro

 • Кодна ознака на моделот

  A2638

 • Оперативен систем

  iOS 15

 • e-SIM

  Да

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (Nano SIM и e-SIM)

 • Екран

  Super Retina XDR екран, OLED технологија 120Hz ProMotion, 6,1 инчи

 • Достапни бои

  Златна, графитно црна, Sierra сина, сребрена

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  /

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  12 MP

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да, Retina Flash

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Не

 • HDR (да/не)

  Да

Процесор

 • Тип

  Apple A15 Bionic

 • Такт

  6-јадрен процесор 3,2 GHz и 5-јадрена графика

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

 • Проширувачко складирање

  Не

 • Проширлив тип на складирање

  Не

 • Проширувачки простор за складирање

  Не

Мобилна мрежа

 • Наменски слот за microCD

  Не

 • 2G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: GSM (850 / 900 / 1800 / 1900), CDMA 800 / 1900

 • 3G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO

 • 4G (LTE)

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 11(1500), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 21(1500), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 42(3500), 46(5200), 48, 66(1700/2100)

 • 5G

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, 79 Sub6

HD Voice

 • VoLTE

  Да

 • VoLTE сертифициран во мрежата на МТС

  Не

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  Нема радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

  3095 mAh

 • Тип

  литиум-јон (вградена)

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Да, Lightning USB 2.0

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да, 5.0 A2DP, LE

Димензии

 • Тежина

  204 gr

 • Димензии

  146,7 x 71,5 x 7,65 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира