Apple

Apple iPhone 13 Pro 256 GB

Apple

Apple iPhone 13 Pro 256 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

/

iOS 15

Super Retina XDR екран, OLED технологија, 6,1 инчи

256 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

77.299 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 13 Pro 256 GB

Избрана боја

Златна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

77.299 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  256 GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Камера

 • Главна

  12 MP

 • Секундарна

  12 MP

Батерија

 • Капацитет

  3095 mAh

 • Тип

  литиум-јон (вградена)

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 15

 • Процесор

  Apple A15 Bionic 6-јадрен процесор 3,2 GHz и 5-јадрена графика

 • Тежина

  204 gr

 • Димензии

  146,7 x 71,5 x 7,65 mm

 • Екран

  Super Retina XDR екран, OLED технологија 120Hz ProMotion, 6,1 инчи

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  6,1 инчи

 • Тип

  Super Retina XDR екран, OLED технологија 120Hz ProMotion Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира