Apple

Apple iPhone 14 128GB

Apple

Apple iPhone 14 128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Dual 12 MP

iOS 16

Super Retina XDR screen 6.1"

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

57,799 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 14 128GB

Избрана боја

Midnight

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

57,799 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB, 256 GB, 512 GB

 • Екстерна

  Не

Камера

 • Главна

  Dual 12 MP

 • Секундарна

  12 MP

Батерија

 • Капацитет

  3279 mAh

 • Тип

  Li-Ion

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 16

 • Процесор

  Apple A15 Bionic Hexa-core

 • Тежина

  172 gr

 • Димензии

  146.7 x 71.5 x 7.8 mm

 • Мрежа

  /

Екран

 • Големина

  6.1"

 • Тип

  Super Retina XDR ekrani

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира