Apple

Apple iPhone 14 + 128GB

Apple

Apple iPhone 14 + 128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Dual камера систем Широкоаголна камера од 12 MP

iOS 16

Super Retina XDR екран 6.7 инчи

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

66,499 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 14 + 128GB

Избрана боја

Midnight

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

66,499 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB, 256 GB, 512 GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Камера

 • Главна

  Dual камера систем Широкоаголна камера од 12 MP

 • Секундарна

  12 MP

Батерија

 • Капацитет

  4325 mAh

 • Тип

  Li-Ion

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 16

 • Процесор

  Apple A15 Bionic Hexa-core, шест јадра

 • Тежина

  203 gr

 • Димензии

  160.8 x 78.1x 7.8 mm

 • Мрежа

  /

Eкран

 • Големина

  6.7 инчи

 • Тип

  Super Retina XDR екран

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира