Apple

Apple iPhone 14 256GB

Apple

Apple iPhone 14 256GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Dual камера систем Широкоаголна камера од 12 MP

iOS 16

Super Retina XDR екран 6.1 инчи

256GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

65,399 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 14 256GB

Избрана боја

Midnight

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

65,399 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB, 256 GB, 512 GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Камера

 • Главна

  Dual камера систем Широкоаголна камера од 12 MP

 • Секундарна

  12 MP

Батерија

 • Капацитет

  3279 mAh

 • Тип

  Li-Ion

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 16

 • Процесор

  Apple A15 Bionic Hexa-core, шест јадра

 • Тежина

  172 gr

 • Димензии

  146.7 x 71.5 x 7.8 mm

 • Мрежа

  /

Eкран

 • Големина

  6.1 инчи

 • Тип

  Super Retina XDR екран

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира