Apple

Apple iPhone 15 128GB

Apple

Apple iPhone 15 128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

48 MP, f/1.6, 26mm (широкоаголна)

iOS 17

Super Retina XDR OLED 6.1-inča

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

57,599 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 15 128GB

Избрана боја

Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

57,599 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  /

Камера

 • Главна

  48 MP, f/1.6, 26mm, 1.0µm, dual pixel PDAF, sensor-shift-OIS 12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ултра-широкоаголна), 2x optički zoom

 • Секундарна

  12 MP, f/1.9, 23mm

Батерија

 • Капацитет

  3349 mAh

 • Тип

  Li- ion

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 17

 • Процесор

  Apple A16 Bionic CPU Hexa-core, Apple GPU (5-core)

 • Тежина

  171 gr

 • Димензии

  147.6 x 71.6 x 7.8 mm 

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6.1”, 2556×1179 460ppi

 • Тип

  Super Retina XDR OLED

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира