Apple

Apple iPhone 15 Pro 256GB

Apple

Apple iPhone 15 Pro 256GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

48 MP, f/1.6, 26mm (широкоаголна)

iOS 17

Super Retina XDR OLED, 120 Hz

256GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

80,999 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 15 Pro 256GB

Избрана боја

Black Titanium

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

80,999 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  256 GB

 • Екстерна

  /

Камера

 • Главна

  48 MP, f/1.6, 26mm (широкоаголна), 1.0µm, dual pixel PDAF, sensor-shift-OIS 12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ултра-широкоаголна), 2x optički zoom

 • Секундарна

  12 MP, f/1.9, 23mm (широкоаголна)

Батерија

 • Капацитет

 • Тип

  Li- ion

Informacione

 • Оперативен систем

  iOS 17

 • Процесор

  Apple A17 Pro (3 nm) CPU Hexa-core, Apple GPU (6-core)

 • Тежина

  187 gr

 • Димензии

  146.6 x 70.6 x 8.3 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6.1”, 2556×1179 460ppi

 • Тип

  Super Retina XDR OLED, 120 Hz

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира