Apple

Apple iPhone SE 128 GB

Apple

Apple iPhone SE 128 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Трикратен камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.8, PDAF, IOS

iOS 15

Retina IPS LCD 4,7 инчи LCD

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

34.499 ден.
Apple

Apple iPhone SE 128 GB

Избрана боја

Бела

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

34.499 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Apple

 • Комерцијален назив

  iPhone SE

 • Кодна ознака на моделот

  A2595

 • Оперативен систем

  iOS 15

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (Nano-SIM и eSIM)

 • Екран

  Retina IPS LCD 4,7 инчи LCD

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  Трикратен камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.8, PDAF, IOS

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Помошна камера карактеристики

 • Помошна камера резолуција

  7 MP со отвор на бленда f/2.2

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да, Retina Flash

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  Да

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Не

 • HDR (да/не)

  Да

Процесор

 • Тип

  Apple A15 Bionic

 • Такт

  Hexa-core

Меморија

 • RAM

 • Интерна

  64 GB, 128 GB, 256 GB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: GSM (850 / 900 / 1800 / 1900)

 • 3G мрежа

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: HSDPA 850 / 900 / 1700/ 1900 / 2100

 • 4G (LTE)

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: LTE band FDD LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 66, 71) TD LTE (Bands 34, 38, 39, 40, 41, 42, 46, 48)

 • 5G

  Да, ова се спецификациите што ги поддржува: Bands n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78, n79

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  Нема радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

 • Тип

  Li-Ion

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  Да, GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS, BeiDou

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  Не

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да

Димензии

 • Тежина

  144 gr

 • Димензии

  138,4 x 67,3 x 7,3 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира