Apple

iPhone 14 PRO 128GB

Apple

iPhone 14 PRO 128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Pro камера систем Широкоаголна камера од 48 MP

iOS 16

LTPO Super Retina XDR екран, ProMotion 120Hz, Dynamic Island, Always-On display 6.1 инчи

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

71,199 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

iPhone 14 PRO 128GB

Избрана боја

Space Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

71,199 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Камера

 • Главна

  Pro камера систем Широкоаголна камера од 48 MP

 • Секундарна

  12 MP f/1.9

Батерија

 • Капацитет

  3200 mAh

 • Тип

  Li-Ion

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 16

 • Процесор

  Apple A16 Bionic Hexa-core, шест јадра

 • Тежина

  206 gr

 • Димензии

  147.5x 71.5 x 7.85 mm

 • Мрежа

  /

Eкран

 • Големина

  6.7 инчи

 • Тип

  Super Retina XDR екран

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира