Apple

iPhone 14 PRO 256GB

Apple

iPhone 14 PRO 256GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Pro camera system 48 MP

iOS 16

LTPO Super Retina XDR screen , ProMotion 120Hz, Dynamic Island, Always-On display 6.1 инчи

256GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

82,799 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

iPhone 14 PRO 256GB

Избрана боја

Space Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

82,799 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB

 • Екстерна

  nr, jo

Камера

 • Главна

  Pro camera 48 MP

 • Секундарна

  12 MP f/1.9

Батерија

 • Капацитет

  3200 mAh

 • Тип

  Li-Ion

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 16

 • Процесор

  Apple A16 Bionic Hexa-core, шест јадра

 • Тежина

  206 gr

 • Димензии

  147.5x 71.5 x 7.85 mm

 • Мрежа

  /

Екран

 • Големина

  6.7”

 • Тип

  Super Retina XDR екран

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира