Apple

iPhone 14 PRO Max 128GB

Apple

iPhone 14 PRO Max 128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Pro 48 MP

iOS 16

LTPO Super Retina XDR екран, ProMotion 120Hz, Dynamic Island, Always-On display 6.7 инчи

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

83,899 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

iPhone 14 PRO Max 128GB

Избрана боја

Space Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

83,899 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB

 • Екстерна

  Не

Камера

 • Главна

  Pro 48 MP

 • Секундарна

  12 MP f/1.9

Батерија

 • Капацитет

  4323 mAh

 • Тип

  Li-Ion

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 16

 • Процесор

  Apple A16 Bionic Hexa-core,

 • Тежина

  240 gr

 • Димензии

  160.7x 77.6 x 7.85 mm

Екран

 • Големина

  6.7"

 • Тип

  LTPO Super Retina XDR screen, ProMotion 120Hz, Dynamic Island, Always-On display

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира