Realme

Realme C53

Realme

Realme C53

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

50 MP

Android 13

6.74"

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

11.599 ден. 10.999 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Realme

Realme C53

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

11.599 ден.

10.999 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6GB + 6GB Dynamic RAM

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Up to 2TB External Memory

Камера

 • Главна

  50 MP

 • Секундарна

  8 MP

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-Po, неизмењива

Информации

 • Оперативен систем

  Android 13

 • Процесор

  Unisoc T612 Octa-core , 2x1.8 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55

 • Тежина

  187g

 • Димензии

  167.4mm x 77mm x 7.59mm

Екран

 • Големина

  6.74"

 • Тип

  TFT LCD Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира