Realme

Realme C55

Realme

Realme C55

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

64.0 MP

Андроид 13

6.72"

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

13,799 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Realme

Realme C55

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

13,799 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Да

Камера

 • Главна

  64.0 MP

 • Секундарна

  8.0 MP

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Андроид 13

 • Процесор

  Octa-core , 2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55

 • Тежина

  189.5g

 • Димензии

  165.6mm x 75.9mm x 7.9mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6.72"

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира