Realme

Realme C67

Realme

Realme C67

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

108 MP

Android 14

6.72"

256 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

15.499 ден. 14.499 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Realme

Realme C67

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

15.499 ден.

14.499 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8GB + 8GB Dynamic RAM

 • Интерна

  256 GB

 • Екстерна

  До 2TB екстерна меморија

Камера

 • Главна

  108 MP

 • Секундарна

  8 MP

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 14

 • Процесор

  Qualcomm® Kryo Snapdragon 685

 • Taкт

  8 Core in two Clusters ,64‑bit applications processor, Quad high-performance Kryo 265 cores – Gold cluster(A73) @2.8GHzwith, 2 MB L2 cache, Quad low-power Kryo cores 265 – Silver cluster(A53) @1.9Ghzwith 512 KB L2 cache

 • Тежина

  185g

 • Димензии

  164.6mm x 75.4mm x 7.59mm

Екран

 • Големина

  6.72"

 • Тип

  LCD, Тouchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира