Xiaomi

Redmi A2

Xiaomi

Redmi A2

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

8 MP + 0,8 MP

Android

6.52'' Touchscreen

32 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

7,199 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Xiaomi

Redmi A2

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

7,199 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  2 GB

 • Интерна

  32 GB

 • Екстерна

  N/A

Камера

 • Главна

  8 MP + 0,8 MP

 • Секундарна

  5 MP

Батерија

 • Капацитет

  Li-Po

 • Тип

  5000 mAh

Информации

 • Оперативен систем

  Аndroid 13

 • Процесор

  4x2,2 GHz Cortex-A53 & 4x1,7 GHz Cortex-A53

 • Тежина

  192 g

 • Димензии

  164,9 x 76,75 x 9,09 mm

 • Мрежа

  4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6.52''

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира