Xiaomi

Redmi Note 13 Pro

Xiaomi

Redmi Note 13 Pro

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

16 Mpx

Android 13 (MIUI 14)

6,67'' Touchscreen

256 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

21.499 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Xiaomi

Redmi Note 13 Pro

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

21.499 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  256 GB

 • Екстерна

  Да

Камера

 • Главна

  16Mpx

 • Секундарна

  200Mpx + 8Mpx+2Mpx

Батерија

 • Капацитет

  5000mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 13 (MIUI 14)

 • Процесор

  Mediatek Helio G99 Ultra (2xA76@2,2GHz+6xA55@2,0GHz)

 • Тежина

  187 g

 • Димензии

  161,16 x 74,24 x 7,98 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6,67''

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира