Xiaomi

Redmi Note 13

Xiaomi

Redmi Note 13

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

16Mpx

Android 13 (MIUI 14)

6,67" Touchscreen

256GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

16.699 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Xiaomi

Redmi Note 13

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

16.699 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  256 GB

 • Екстерна

  Да

Камера

 • Главна

  16Mpx

 • Секундарна

  108Mpx+8Mpx+2Mpx

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 13 (MIUI 14)

 • Процесор

  Qualcomm Snaprdagon 685 (4xA73@2,8GHz+4xA53@1,9GHz)

 • Тежина

  188,5 g

 • Димензии

  162,24 x 75,55 x 7,97 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  6,67''

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира