Samsung

Samsung Galaxy A13 128GB

Samsung

Samsung Galaxy A13 128GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

50.0 MP + 5.0 MP + 2.0 MP + 2.0 MP

Android

1080 x 2408 (FHD+) 6.6" PLS TFT LCD

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

13.599 ден.

Месечно (12 месеци)

Месечно (24 месеци)

/
Samsung

Samsung Galaxy A13 128GB

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

13.599 ден.

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  4 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  MicroSD (Up to 1TB)

Камера

 • Главна

  50.0 MP + 5.0 MP + 2.0 MP + 2.0 MP

 • Секундарна

  8.0 MP

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android

 • Процесор

  Осумјадрен 2.2 GHz & 2.0 GHz

 • Тежина

  195 g

 • Димензии

  165.1 x 76.4 x 8.8

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE)

Екран

 • Големина

  1080 x 2408 (FHD+) 6.6" PLS TFT LCD

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира