Samsung

Samsung Galaxy S22+

Samsung

Samsung Galaxy S22+

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

12mp+108mp+10mp+10mp

Android 12

Dynamic AMOLED 2X 6.6" FHD+

256GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

59,219 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Samsung

Samsung Galaxy S22+

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

59,219 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8GB

 • Интерна

  256GB

 • Екстерна

  n/a

Камера

 • Главна

  12mp+50mp+10mp

 • Секундарна

  10mp

Батерија

 • Капацитет

  4500 mAh

 • Тип

  n/a

Информации

 • Оперативен систем

  Android 12

 • Процесор

  Octa-core (1x2.8 GHz Cortex-X2 & 3x2.50 GHz Cortex-A710 & 4x1.7 GHz Cortex-A510)

 • SIM

  Dual SIM, Nano-SIM

 • Тежина

  196g

 • Димензии

  75.8 x 157.4 x 7.6mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  Dynamic AMOLED 2X 6.6" FHD+

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира