Samsung

Samsung Galaxy S22

Samsung

Samsung Galaxy S22

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

12MP+50MP+10MP

Android 12

Dynamic AMOLED 2X 6.1" FHD+

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

45,809 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Samsung

Samsung Galaxy S22

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

45,809 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8GB

 • Интерна

  128GB

 • Екстерна

  n/a

Камера

 • Главна

  12MP+50MP+10MP

 • Секундарна

  10MP

Батерија

 • Капацитет

  3700 mAh

 • Тип

  n/a

Информации

 • Оперативен систем

  Android 12

 • Процесор

  Octa-core (1x2.8 GHz Cortex-X2 & 3x2.50 GHz Cortex-A710 & 4x1.7 GHz Cortex-A510)

 • Тежина

  168g

 • Димензии

  70.6 x 146 x 7.6mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  Dynamic AMOLED 2X 6.1" FHD+

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира