Vivo

Vivo Y17s

Vivo

Vivo Y17s

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

50 MP

Android 13

6.56" LCD (IPS)

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

12.099 ден. 10.889 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Vivo

Vivo Y17s

Избрана боја

Forest Green

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

12.099 ден.

10.889 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Да

Камера

 • Главна

  50 MP

 • Секундарна

  8 MP

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-ion

Информации

 • Оперативен систем

  Android 13

 • Процесор

  Octa-core 2 × 2.0 GHz + 6 × 1.8 GHz

 • Тежина

  186g

 • Димензии

  163.74 × 75.43 × 8.09 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  6.56"

 • Тип

  LCD (IPS)

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира