Vivo

Vivo Y22s 128 GB

Vivo

Vivo Y22s 128 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

50 MP

Android 12

6.55"

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

15.999 ден. 14.039 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Vivo

Vivo Y22s 128 GB

Избрана боја

Cyan

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

15.999 ден.

14.039 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Да

Камера

 • Главна

  50 MP

 • Секундарна

  8 MP

Батерија

 • Капацитет

  5.000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 12

 • Процесор

  Octa-core (4 x 2.4 GHz + 4 x 1.9 GHz)

 • Тежина

  192 g

 • Димензии

  164.30 x 76.10 x 8.38mm

 • Мрежа

  4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6.55"

 • Тип

  Touchscreen monoblock

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира