Vivo

Vivo Y36 8/256G

Vivo

Vivo Y36 8/256G

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Rear f/1.8 (50MP)

Android 13

6.64" LCD (IPS)

256 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

18.799 ден. 16.919 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Vivo

Vivo Y36 8/256G

Избрана боја

Black

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

18.799 ден.

16.919 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  8 GB

 • Интерна

  256 GB

 • Екстерна

  Да

Камера

 • Главна

  Rear f/1.8 (50MP)

 • Секундарна

  Front f/2.45 (16MP)

Батерија

 • Капацитет

  5000 mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android 13

 • Процесор

  Octa-core 4 x 2.4GHz + 4 x 1.9GHz

 • Тежина

  202 g

 • Димензии

  164.06 × 76.17 × 8.07 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  6.64"

 • Тип

  LCD (IPS)

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира