Xiaomi

Xiaomi Redmi 12C

Xiaomi

Xiaomi Redmi 12C

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

50 MP + 5 MP

Android

6,71" Touchscreen

64 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

11,799 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Xiaomi

Xiaomi Redmi 12C

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

11,799 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  3 GB

 • Интерна

  64 GB

 • Екстерна

  N/A

Камера

 • Главна

  50 MP + 5 MP

 • Секундарна

  5 MP

Батерија

 • Капацитет

  Li-Po

 • Тип

  5000 mAh

Информации

 • Оперативен систем

  Android 12

 • Процесор

  Octa-core (2x2,0 GHz Cortex-A75 & 6x1,8 GHz Cortex-A55)

 • Тежина

  192 g

 • Димензии

  168,76 x 76,41 x 8,77 mm

 • Мрежа

  4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6,71"

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира