Xiaomi

Xiaomi Redmi 13C

Xiaomi

Xiaomi Redmi 13C

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

50MP 5P lens, f/1.8 + 2MP f/2.4 Macro

Android T

6,74'' Touchscreen

128 GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

10.299 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Xiaomi

Xiaomi Redmi 13C

Избрана боја

Црна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

10.299 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128 GB

 • Екстерна

  Да

Камера

 • Главна

  50MP 5P lens, f/1.8 + 2MP f/2.4 Macro

 • Секундарна

  8MP f/2.0

Батерија

 • Капацитет

  5000mAh

 • Тип

  Li-Po

Информации

 • Оперативен систем

  Android T

 • Процесор

  MediaTek Helio G85 (2*A75@2.0GHz+6*A55@1.8GHz)

 • Тежина

  192 g

 • Димензии

  168 x 78 x 8.09mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE)

Екран

 • Големина

  6,74''

 • Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира