Apple

Apple iPhone 13 Pro Max 128 GB

Apple

Apple iPhone 13 Pro Max 128 GB

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

Трикратен камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.5 и објектив од 7 елементи

iOS 15

Super Retina XDR екран, OLED технологија, 120Hz ProMotion

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

72,199 ден.

Месечно (12 месеци)

/

Месечно (24 месеци)

/
Apple

Apple iPhone 13 Pro Max 128 GB

Избрана боја

Златна

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

72,199 ден.

Месечно (12 Месеци)

/

Месечно (24 Месеци)

/

Детални спецификации

Меморија

 • RAM

  6 GB

 • Интерна

  128GB, 256GB, 512GB, 1 TB

 • Екстерна

  Не е поддржана

Камера

 • Главна

  Трикратен камера систем: Широка камера од 12 MP со отвор на бленда f/1.5 и објектив од 7 елементи Ултра широка камера од 12 MP и видно поле од 120° Телефото камера од 12 MP, 77 mm фокусна далечина, 3x оптички зум"

 • Секундарна

  12 MP

Батерија

 • Капацитет

  4373 mAh

 • Тип

  литиум-јон (вградена)

Информации

 • Оперативен систем

  iOS 15

 • Процесор

  Apple A15 Bionic 6-јадрен процесор 3,2 GHz и 5-јадрена графика

 • Тежина

  240 gr

 • Димензии

  160,8 x 78,1 x 7,65 mm

 • Мрежа

  2G, 3G, 4G (LTE), 5G

Екран

 • Големина

  6,7 инчи

 • Тип

  Super Retina XDR екран, OLED технологија, 120Hz ProMotion; Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира