Samsung

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung

Samsung Galaxy S21 FE

Изберете боја

Избери тарифен модел

Само уред

12.0 MP + 12.0 MP + 8.0 MP

Android 12

2340x1080 (FHD+) 120Hz 6.4” Dynamic AMOLED 2X

128GB

Детални спецификации

Цена (еднократно)

44.899 ден.
Samsung

Samsung Galaxy S21 FE

Избрана боја

Бела

Пакет

Само уред

Цена (еднократно)

44.899 ден.

Детални спецификации

Основни карактеристики

 • Производител

  Samsung

 • Комерцијален назив

  Samsung Galaxy S21 FE

 • Кодна ознака на моделот

  SM-G990B

 • Оперативен систем

  Android 12

 • Тип на СИМ-картичка

  Dual SIM (Nano-SIM)

 • Екран

  2340x1080 (FHD+) 120Hz 6.4” Dynamic AMOLED 2X

 • Достапни бои

  Graphite, White, Olive, Lavender

Главна камера карактеристики

 • Главна камера резолуција

  12.0 MP + 12.0 MP + 8.0 MP

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Да

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  n/a

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Помошна камера карактеристики

 • Видеозапис (да/не)

  Да

 • Блиц (да/не)

  Не

 • Aвтофокус (да/не)

  Да

 • Детекција на лице (да/не)

  Да

 • Детекција на насмевка (да/не)

  n/a

 • Geo-tagging (да/не)

  Да

 • LED-блиц (да/не)

  Да

 • HDR (да/не)

  Да

Процесор

 • Тип

  Осумјадрен

 • Такт

  2.84GHz, 2.4GHz, 1.8GHz

Меморија

 • RAM

  6GB

 • Интерна

  128GB

 • Екстерна

  Не

Мобилна мрежа

 • 2G мрежа

  Да

 • 3G мрежа

  Да

 • 4G (LTE)

  Да

 • 5G

  Да

HD Voice

 • VoLTE

  n/a

 • VoLTE сертифициран во мрежата на МТС

  n/a

Звук

 • FM/Stereo FM/Нема радио

  Нема радио

 • 3.5 mm приклучок (да/не)

  Не

Батерија

 • Капацитет

  4500 mAh

 • Тип

  Li-Ion

Комуникација

 • GPS/A-GPS/нема 

  GPS,Glonass,Beidou,Galileo,QZSS

 • WiFi (да/не)

  Да

 • USB и верзија (да/не)

  USB 3.2 Gen 1

 • Со мобилна мрежа

  Да

 • NFC (да/не)

  Да

 • Bluetooth и верзија  (да/не)

  Да, Bluetooth v5.0

Пораки

 • SMS (да/не)

  Да

 • MMS (да/не)

  Да

 • Email (да/не)

  Да

 • Push Email (да/не)

  n/a

 • IM (да/не)

  n/a

Димензии

 • Тежина

  177 g (6.24 oz)

 • Димензии

  155.7 x 74.5 x 7.9 mm

 • Форма/Тип

  Touchscreen

Mесто за вашите прашања

E-адреса

Испрати ни е-пошта на info@mtel.mk

Повик

Повикај 15010 и заштеди време

Социјални мрежи

Следи нè на Facebook, Youtube, LinkedIn и Instagram

Филијала

Посети ја нашата експозитура и дознај сè што те интересира